kultura2

malarstwo i rysunek Lucyny Lubelskiej

Martwą naturę z owocami i warzywami

Moi drodzy,
w tym tygodniu proponuję wykorzystać bogactwo owoców i warzyw i namalować
"Martwą naturę z owocami i warzywami"
Oczywiście każdy w inny sposób ułoży w domu swoją kompozycję,ważne aby owoce i warzywa były w martwej naturze najważniejsze,a otoczenie -czyli misy,patery,fragment stołu itp.- tylko dodatkiem.Przy ustawianiu tej kompozycji najlepiej kierować się intuicją.Można pooglądać tego typu obrazy ulubionych mistrzów,ale oczywiście malujcie po swojemu,tak,jak czujecie.
Życzę oczywiście powodzenia oraz szybkiego malowania,aby obiekty nie zwiędły.

Lucyna

Moi drodzy,

ponieważ jesteśmy w kontakcie i przysyłacie mi swoje prace do korekty,mam pomysł aby kolejny tydzień poświęcić na wykończenie zaczętych przez Was zadań.Wystawa końcowa zbliża się,w tym roku będzie miała miejsce w internecie w czerwcu,dokładny termin podamy.Do końca maja proszę o przesyłanie swoich prac na mojego e-maila.Mimo pandemii chciałabym aby pracownia zaprezentowała swoje prace,bo przecież wykonaliście przez cały ten rok dużo ciekawych rysunków i obrazów.A ta trudna sytuacja ma też,jak widzę,pewne plusy,ponieważ w niektórych osobach wyzwoliła spory potencjał twórczy.

Lucyna 

Kontrast współczesny

Pracownia rysunku i malarstwa

Moi drodzy,

w tym tygodniu zadanie związane z kolorem- temat : "Kontrast współczesny".

O co tutaj chodzi ? Kontrast współczesny oznacza względność odbierania koloru,albo jego jasności,w zależności od tego,na jakim tle znajduje się dany obiekt. 

Register to read more...

"Kompozycja statyczna"

Moi Drodzy,

rysujcie, malujcie,przesyłajcie nadal zdjęcia swoich prac, i nie dajcie się !.Musimy przetrwać ten czas i cieszyć się choć z takich kontaktów.Oto zadanie na kolejny tydzień :

"Kompozycja statyczna"

Tak jak w poprzednim tygodniu można

Register to read more...

"Kompozycja dynamiczna"

Pracownia rysunku i malarstwa

Drodzy Słuchacze,

w tym tygodniu proponuję następujące zadanie: "Kompozycja dynamiczna" 

 

Register to read more...