kultura2

malarstwo i rysunek Zbigniewa Mila

Przypomnienie lata

Przypomnienie lata w tych kilku zdjęciach, może być inspiracja do nadchodzących wakacji i prowokacją do namalowania letniego tematu. 

{gallery}00_2019_20/e_edukacja/zbychmil/9{/gallery} 

 

Kolejne zadanie.

Tym razem proponuję wykonanie prostego ćwiczenia na rozbudzenie wyobraźni. Pomiętą kartkę papieru umieszczamy na stosunkowo obojętnym tle. Następnie możemy wykonać rysunek studyjny odwzorowujący wszystkie cechy naszego "przedmiotu". Kolejnym etapem będą szkice,  w których podążamy za nasuwającymi się nam skojarzeniami. Na koniec wykonujemy obraz rysunkowy lub malarski dopełniający zobrazowane znaczenia.

Poniżej przykłady wykonania "modela" do dzisiejszego zadania. 

{gallery}00_2019_20/e_edukacja/zbychmil/7{/gallery} 

 

Obserwacja nieba

Następna propozycja do inspiracji malarskiej, lub rysunkowej, w zaistniałych okolicznościach to obserwacja nieba za oknem. Postarajmy się zauważyć ciekawą dynamikę światła, oferowaną ostatnio przez naturę. 

{gallery}00_2019_20/e_edukacja/zbychmil/5{/gallery} 

Zadanie nr. 5

W kolejnym naszym zadaniu, odwołamy się do naszej wyobrażni. Proponuję namalowanie martwej natury, która będzie ułożona z przedmiotów, które wywołują pozytywne wrażenie estetyczne. Tym razem, nie proponuję żadnego przykładu wizualnego. Liczę na waszą pomysłowość i otwartość na wrażenia estetyczne.

Zadanie nr 4

Ustawiamy w mieszkaniu bukiet kwiatów, próbujemy oświetlić go światłem sztucznym lub naturalnym. Tak ustawiony, będziemy próbowali namalować. Dla przykładu zamieszczam zdjęcia. 

{gallery}00_2019_20/e_edukacja/zbychmil/4{/gallery}