kultura2

studium postaci

Szybkie szkice postaci

Witajcie,
dziś zadanie,które można wykonać w plenerze,a zalecany dystans tylko je ułatwi.
"Szybkie szkice postaci".
Jak się do tego zabrać ?Zaopatrzyć się w mały szkicownik oraz narzędzia do rysowania jakie kto lubi ( ołówki,cienkopis,węgiel,kredka,pisaki itp. ) i udać się w plener,tam, gdzie znajduje się więcej osób-najlepiej po prostu do parku.
Proszę starać się szkicować ludzi  dość ogólnie,najważniejsze aby uchwycić dobrze ruch i proporcje.Każdy szkic,nawet nie dokończony,jest cenny,ponieważ stanowi ćwiczenie pozwalające na wyrobienie szybkiej obserwacji w rysowaniu postaci.
Powodzenia,no i trzymajcie dystans !

Lucyna

Moi drodzy,

ponieważ jesteśmy w kontakcie i przysyłacie mi swoje prace do korekty,mam pomysł aby kolejny tydzień poświęcić na wykończenie zaczętych przez Was zadań.Wystawa końcowa zbliża się,w tym roku będzie miała miejsce w internecie w czerwcu,dokładny termin podamy.Do końca maja proszę o przesyłanie swoich prac na mojego e-maila.Mimo pandemii chciałabym aby pracownia zaprezentowała swoje prace,bo przecież wykonaliście przez cały ten rok dużo ciekawych rysunków i obrazów.A ta trudna sytuacja ma też,jak widzę,pewne plusy,ponieważ w niektórych osobach wyzwoliła spory potencjał twórczy.

Lucyna

Studium własne

Moi drodzy.

proponuję podobnie jak tydzień temu, wykorzystanie jakiegoś własnego studium.

Każdy ma przecież swojego ulubionego malarza lub rysownika. Proszę więc spróbować przetworzyć swoją pracę w ten sposób aby choć trochę przypominała konwencję malarską , bądź rysunkową, ulubionego twórcy.

Register to read more...

"Synteza wykonanego wcześniej studium postaci"

Moi Drodzy,

przerwę w rysowaniu modela w pracowni możecie w tym tygodniu wykorzystać na analizę i przetworzenie zrobionych wcześniej prac. Oto temat:

"Synteza wykonanego wcześniej studium postaci" 

Register to read more...

"Studium stopy"

Studium postaci

Kochani, trenujemy "na sucho", skoro nawet sportowcy potrafią trenować w domach

to Wy również w zaciszu domowym możecie szlifować formę ! W tym tygodniu następujące zadanie : "Studium stopy" 

 

Register to read more...