Pracownie fotografii cyfrowej

IMG 112311instruktor - Maciej Siciński

Poznajemy tajniki fotografii artystycznej poprzez doświadczenie. Uczymy się jak ustawiać aparat tak, aby uzyskać zamierzony efekt np. pokazać ruch dynamicznie lub statycznie.
Ważnym elementem, budującym nastrój zdjęcia jest światło, staramy się je widzieć i nad nim panować. Dotyczy to warunków studyjnych jak i pracy w plenerze.
Kolejnym istotnym elementem jest obserwacja i zmiana punktu widzenia w trakcie fotografowania.
W tej pracowni można poznać proces tworzenia zdjęć artystycznych od podstaw aż do wiedzy zaawansowanej.

DSC 0022 2013100923164066ainstruktor - Beata Bols

Zajęcia w formie ćwiczeń, obejmują działania aranżacyjno-stylizacyjne w studio fotograficznym. Przewidywane są również zajęcia w plenerze.
Uczestnicy odpowiadają na zadane tematy, konstruując i aranżując przestrzeń za pomocą prostych środków plastycznych.
Program autorski art.plast. Beaty Bols, obejmuje poszerzenie świadomości i zdobycie praktycznych umiejętności organizowania i porządkowania wizualnego przestrzeni, w fotografii studyjnej, a także w szerszym pojęciu - kreacji artystycznej,
Efektem pracy jest również dokumentacja fotograficzna, prezentowana na wystawach.

DSCF0093Am

instruktor - Maciej Myrdzio

Uczestnicy tej pracowni mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań, wiedzy i umiejętności z zakresu technik fotograficznych, kompozycji zdjęcia i obróbki wykonanych zdjęć w programach graficznych. Obecnie na zajęciach oprócz fotografowania zajmujemy się projektowaniem zdjęć - czyli całym procesem zanim wciśniemy spust migawki. Do tego służą tematy i zagadnienia, które rozwiązywane są na zajęciach. Zajęcia mają charakter indywidualny.

IMG_0979m

DNGP3260351am